Цікава психологія


Як психологія може змінити твоє життя...


1. Ефект близькості: люди схильні думати про речі або події, які ближче один до одного, як про пов'язані. Цей принцип використовують, наприклад, при розміщенні товарів на полицях, де предмети, розміщені поруч один з одним, здаються логічно пов'язаними і можуть привернути більше уваги.
2. Позитивне підкріплення: це техніка, при якій бажана поведінка винагороджується, щоб посилити його повторення в майбутньому. Наприклад, заохочення дітей добре поводитися допомагає їм формувати позитивні зв'язки та повторювати цю поведінку пізніше.
3. Дзеркальний ефект: люди схильні повторювати поведінку оточуючих. Вивчення цього ефекту дозволяє психологам краще зрозуміти, як образи персонажів фільму або телебачення можуть впливати на наші дії і рішення.
4. Ефект першого враження: перше враження про людину важливе і може вплинути на подальші стосунки. Це психологічний прийом, який використовується в рекламі або таргетованих комунікаціях для створення позитивного враження.
5. Обмежений вибір: чим більше вибору дається людині, тим важче їй прийняти рішення. Цей прийом використовується в маркетингу і рекламі, де обмеження кількості пропозицій може поліпшити продажі.
6. Зворотна психологія: Іноді найкращий спосіб переконати людину в чомусь – сказати їй протилежне. Зворотна психологія викликає у людини бажання довести свою правоту.
7. Передача відповідальності: Коли люди вважають, що інші люди або обставини не дозволяють їм виконати завдання, вони можуть перекласти відповідальність на інших. Ця техніка використовується в навчанні, щоб допомогти учням взяти на себе відповідальність за своє навчання.
8. Ілюзія контролю: люди часто віддають перевагу почуттю контролю над ситуацією, навіть якщо це ілюзія. Використання цієї методики може допомогти людям впоратися з труднощами або знизити рівень стресу, який вони відчувають.
9. Орієнтирний груповий вплив: Ми приділяємо більше уваги і приймаємо рішення, ґрунтуючись на думках і діях тих, з ким відчуваємо схожість. Цей прийом використовується в маркетингу, щоб переконати нас купити певний товар або послугу.
10. Соціальне порівняння: люди надзвичайно чутливі до оцінки своєї поведінки та самооцінки, порівнюючи їх з іншими. Цей прийом використовують, наприклад, для підвищення продуктивності співробітників, коли вони бачать, що інші успішно виконують завдання



5 важливих законів психології
1️⃣ Закон порожнечі. Якщо вам потрібні нові черевики, викиньте старі. Якщо вам потрібен новий одяг, почистіть вашу шафу. Ви повинні добровільно розлучитися з вашими стереотипами.
2️⃣ Закон циркуляції. Будьте готові відпустити щось, чим ви володієте, щоб отримати щось, чого ви хочете.
3️⃣ Закон втрат. Пам'ятаєте, як написано на кільці царя Соломона? ”Це мине”, а з внутрішнього боку — ”і це теж”. Все проходить і добре, і погане. Але ваше завдання концентруватися на хорошому і нехтувати поганим. Не допускає помилок лише той, хто нічого не робить. А ви робите! Отже, помилки неминучі. На помилках навчаються, причому, всі лише на своїх. Чужі історії не вставляють. Завжди здається, що те чи інше може статися з будь-ким, але тільки не з вами! А потім це відбувається у вашому житті. Не ви перші та не ви останні. Зробили висновок, змирилися, перегорнули сторінку і живіть собі далі.
4️⃣ Закон ”краще не досолити, ніж пересолити”. Цей закон стосується всього. Краще не доїсти, аніж переїсти. Краще закінчити виступ раніше, ніж усі заснуть. Краще піти з вечірки до того, як принесуть додому ваше непритомне тіло. Не робіть нудотним ваше життя, пересоленим і переперченим. Краще десь промовчати і не договорити, ніж виговоритися та наговорити зайвого.
5️⃣ Закон стадності. Люди – колективні індивіди. Звичайно, є і самітники, і ченці, і інки, але ми не про них. 15 тонн двоє коней в одній упряжці можуть зрушити з місця, тоді як поодинці і 3 тонни не осилять. Шукайте партнера, пару, родинну душу, створюйте сім'ї, колективи та групи підтримки. Тримайтеся разом, живіть одними ідеями, і тоді результат буде ефективнішим.











9 психологічних трюків, які діють на всіх

Як розсунути натовп
Якщо вам потрібно пройти через натовп людей – виконайте наступний трюк. Станьте прямо і подивіться на вашу кінцеву мету руху. А тепер ідіть. Ви будете здивовані, але люди самі звільнять вам шлях! Цей трюк не спрацює в наступних випадках: якщо ви будете в сонцезахисних окулярах і якщо ви будете дивитися в смартфон.
Як заспокоїти противника
Чи траплялося вам зустрічатися на робочих зборах з людиною, яка вас явно недолюблює. Якщо ви відчуваєте, що вас збираються звинуватити, обмовити або спровокувати на конфлікт, сядьте поруч з опонентом. Щоб подивитися на вас, людині буде потрібно повернутися всім тілом. Чи то це почуття провини прокинеться, чи дискомфорт від того, що об’єкт зовсім поруч, але людина явно скаже набагато менше поганого або взагалі промовчить.
Змусити говорити очами
Якщо людина в розмові з вами чогось недоговорює, не варто перепитувати. Просто подивіться співрозмовнику в очі. Погляд викличе незручність та почуття провини і змусить-таки говорити.
Як змусити людину виконати прохання
Суть досить проста: якщо ви хочете знижку, попросіть спочатку цю річ безкоштовно. Справа в тому, що людина зазнає почуття провини, відмовивши вам в першому проханні, тому вдруге вона буде набагато
лояльнішою.
Говоріть в певне вухо
Ще один трюк, який допоможе примусити людину виконати ваше прохання. Виявляється, дуже важливо, в яке вухо ви говорите. Фрази, почуті правим вухом, впливають на логіку співрозмовника, а лівим вухом – на почуття. Це означає, що говорити про роботу і справи краще, стоячи праворуч від людини. Зліва від співрозмовника признавайтесь в любові і обдаровуйте компліментами.
Візуальний контакт
Коли людина дивиться прямо в очі, складається відчуття, що вона уважно слухає свого співрозмовника. Тому, якщо вам сподобалася людина і ви хочете зав’язати з нею стосунки, постарайтеся розгледіти колір її очей. Помітивши подібний погляд, співрозмовник стане більш лояльним до вас.
Частіше називайте співрозмовника по імені
Сподобатися людині можна, якщо після знайомства часто називати його по імені. Власне ім’я – це просто мед для наших вух. Чому б не скористатися цим прийомом і не збільшити шанси на симпатію співрозмовника.
Як запам’ятати інформацію
Якщо ви освоюєте нові знання або навички, поділіться інформацією з іншою людиною. Детально все перекажіть і поясніть співрозмовнику – так ви легше запам’ятаєте деталі.
Ефект Снекмена
Даний трюк став відомий завдяки відео з інтернету, на якому двох забіяк людей у вагоні метро зупинив чоловік, просто пройшовши між ними. Неймовірно, але тут є невеликий секрет. Чоловік, якого незабаром прозвали Снекменом, в цей час… жував. Їжа діє на людей заспокійливо. Самі того не підозрюючи, люди, що спостерігають, як їсть інша людина, стають менш агресивними.

6 цікавих психологічних ефектів


10 психологічних хитрощів, за допомогою яких можна впливати на людей

  1. Попросіть про послугу

Ми говоримо про ефект, відомий як ефект Бенджаміна Франкліна. Одного разу Франкліну знадобилося завоювати прихильність людини, яка його дуже не любила. Тоді Франклін ввічливо попросив цю людину позичити йому рідкісну книгу і, отримавши бажане, ще більш ввічливо подякував йому. Раніше цей чоловік уникав навіть говорити з ним, але після цього випадку вони стали друзями.

Ця історія повторюється раз за разом. Суть в тому, що той, хто одного разу зробив вам послугу, більш охоче зробить це ще раз в порівнянні з тією людиною, яка чимось зобов’язана вам. Пояснення просте – людина вирішує, що раз ви щось у неї просите, то і самі в разі потреби відгукнетесь на його прохання, так що він повинен робити так само, як ви.

  1. Вимагайте більшого

Цю техніку називають «дверима в лоб». Потрібно попросити людину зробити більше, ніж ви насправді хочете від неї отримати. Можна також попросити зробити щось безглузде. Швидше за все, вона відмовиться. Незабаром після цього сміливо просіть те, що хотіли з самого початку – людина відчує себе незатишно через те, що відмовила вам в перший раз, і, якщо ви тепер попросите щось розумне, відчуватиме себе зобов’язаною допомогти.

  1. Називайте людину на ім’я

Відомий американський психолог Дейл Карнегі вважає, що називати людину на ім’я неймовірно важливо. Власне ім’я для будь-якої людини – це саме приємне поєднання звуків. Воно – істотна частина життя, тому його проголошення як би підтверджує для людини факт власного існування. А це, в свою чергу, змушує відчувати позитивні емоції по відношенню до того, хто ім’я вимовляє.

Точно так само впливає використання титулу, соціального статусу або сама форма звернення. Якщо ви ведете себе певним чином, то до вас будуть ставитися саме так. Наприклад, якщо ви називаєте людину своїм другом, він незабаром відчує дружні почуття по відношенню до вас. А якщо хочете на когось працювати, називайте його босом.

  1. Використовуйте лестощі

На перший погляд тактика очевидна, але є деякі застереження. Якщо ваші лестощі не виглядають щирими, вони принесуть більше шкоди, ніж користі. Дослідники виявили, що люди схильні шукати когнітивний баланс, намагаючись, щоб їхні думки й почуття завжди збігалися. Так що, якщо ви лестите людям з високою самооцінкою, і лестощі звучать щиро, ви їм сподобаєтеся, тому що підтвердяться їхні власні думки. А ось лестощі по відношенню до людей з низькою самооцінкою можуть призвести до негативних почуттів, тому що ваші слова суперечитимуть їх думці про себе. Звичайно ж, це не означає, що таких людей треба принижувати – так ви їх симпатію точно не завоюєте.

  1. Відображайте

Відображення також відоме як мімікрія. Багато людей використовують цей метод природним чином, навіть не замислюючись про те, що роблять: автоматично копіюють чужу поведінку, манеру мови і навіть жести. Але ця техніка може використовуватися абсолютно свідомо.

Люди схильні ставитися краще до тих, хто на них схожий. Не менш цікавий факт, що якщо при недавній розмові хтось «відображував» поведінку людини, то цій людині буде протягом деякого часу приємніше спілкуватися і з іншими людьми, навіть якщо вони ніякого відношення до тієї розмови не мали. Причина, швидше за все, така ж, як у випадку із зверненням на ім’я – поведінка співрозмовника підтверджує сам факт існування особистості.

  1. Користуйтеся втомою опонента

Коли людина втомлюється, вона стає більш сприйнятливою до чужих слів, будь то прохання чи заява. Причина в тому, що втома впливає не тільки на тіло, але і знижує рівень психічної енергії. Коли ви просите про послугу втомлену людину, ймовірно, ви отримаєте відповідь на кшталт «Добре, зроблю це завтра» – тому що на даний момент людина ніяких проблем більше вирішувати не хоче. А ось наступного дня людина, найімовірніше, виконає обіцяне – люди, як правило, намагаються тримати своє слово, бо інакше отримують психологічний дискомфорт.

  1. Запропонуйте те, від чого буде незручно відмовитися

Це техніка, зворотна пункту номер два. Замість того, щоб відразу звернутися з великим проханням, спробуйте почати з малого. Якщо людина допомогла вам з чимось незначним, він більш охоче виконає і прохання важливіші.

Учені перевірили цей спосіб щодо маркетингу. Вони почали агітувати людей висловити підтримку щодо навколишнього середовища і збереження тропічних лісів. Досить легка прохання, чи не так? Коли люди виконали необхідне, їх попросили купити продукти – всі виручені кошти будуть спрямовані на збереження цих самих лісів, зрозуміло. Більшість людей зробили і це.

Однак будьте уважні: не варто спочатку просити одне, а потім відразу зовсім інше. Набагато ефективніше виждати день або два.

  1. Вмійте слухати

Говорити комусь, що він не правий – не найкращий спосіб привернути до себе людину. Ефект, швидше за все, буде зворотним. Існує інший спосіб висловити незгоду і не нажити при цьому ворога. Наприклад, послухайте, що говорить ваш співрозмовник, і постарайтеся зрозуміти, що він при цьому відчуває і чому. Тоді ви знайдете щось спільне у ваших, здавалося б, протилежних думках і можете використовувати це для пояснення своєї позиції. Виразіть спочатку згоду – так людина більш уважно поставиться до ваших подальших слів.

  1. Повторюйте за співрозмовником

Один з найефективніших способів привернути до себе людину і показати, що ви його дійсно розумієте – це перефразувати те, що він говорить. Скажіть те ж саме, тільки своїми словами. Це техніка ще відома як рефлективне слухання. Так часто роблять психотерапевти – люди розповідають їм більше про себе, і між лікарем і пацієнтом будуються майже дружні стосунки. Таку техніку легко використовувати при розмові з друзями. Сформулюйте щойно сказану ними фразу як питання – так ви покажете, що уважно слухали і зрозуміли людину, і їй буде з вами комфортніше. Вона також буде більше прислухатися до вашої думки, тому що ви вже ясно дали зрозуміти, що вона вам небайдужа.

  1. Кивайте

Коли люди кивають, слухаючи щось, то це як правило означає, що вони з згодні з мовцем. І для людини природно припустити, що коли хтось киває при розмові з ним, то це теж означає згоду. Це той же самий ефект мімікрії. Так що кивайте протягом всієї бесіди з людиною – згодом це допоможе вам переконати співрозмовника у вашій правоті. Але не перестарайтесь, бо ваш співрозмовник може подумати, що вам не зовсім добре.


10 загадкових фактів нашої психології:
1️⃣ 70% часу при роботі вашого мозку йде лише на «прокручування» спогадів та пошук ідеальних моментів.
2️⃣ 90% тих речей, про які люди не можуть сказати в обличчя, вони надсилають у вигляді текстових повідомлень.
3️⃣ Розумніші люди недооцінюють себе, а неосвічені вважають себе визначними.
4️⃣ Одруження з найкращим другом знижує ризик розлучення на 70%, і такий шлюб, швидше за все, триватиме все життя.
5️⃣ У більшості випадків ви робите свій вибір неусвідомлено.
6️⃣ Вам хочеться дізнатися більше варіантів та інформації, ніж ви реально можете обробити.
7️⃣ Ваш мозок сприймає відмову як фізичний біль.
8️⃣ Ваш розум переробляє монотонну мову нудних людей, щоб зробити її цікавішою.
9️⃣ Переконавши себе, що добре виспалися, ви зможете змусити себе думати, що так і було.

🔟 У всьому світі найбільш схильні до стресу люди у віці від 18 до 33 років. Після 33 років рівень стресу починає знижуватись.






Цікаві факти про психологію





  Ми часто закохуємося в людей, схожих на наших батьків, в людей ,з якими у нас залишилися невирішені проблеми дитинства. Самі того не підозрюючи, ми прагнемо вирішити ці проблеми в зрілому віці.

  •  Коли ви спите ваш мозок об’єднує інформацію за минулий день. З усієї маси отриманої інформації створює асоціації і вирішує, що забути, а на що варто звернути більше уваги. Адже недарма радять добре відпочити, наприклад, перед іспитами. Ви можете краще запам’ятати інформацію, якщо вивчите її перед сном.
  •  Пам’ять людини здатна зберегти 90% з того, що вона робить, 50% з того, що вона бачить, і 10% з того, що вона чує.
  • У психології є принцип: чим більше очікувань з приводу якоїсь події, тим вище ймовірність нищівного розчарування. Більше чекаєш — менше отримуєш, менше чекаєш — більше отримуєш. Принцип залізобетонний, ніяких винятків.
  •   Більшість людей в незнайомому місці робить поворот направо. Знання цього факту корисно: якщо ви не хочете бути в натовпі або простояти довго в черзі — сміливо йдіть наліво або займайте чергу, яка лівіше.
  •  Скажіть дівчині, ніби купили їй подарунок і запропонуйте відгадати. Вона перерахує те, що хоче.
  • Якщо вас мучать кошмари ночами, можливо, ви мерзнете уві сні. Науковий факт — чим холодніше в спальні, тим більше шансів побачити поганий сон.
  •  За спостереженнями експертів, люди з блакитними очима можуть закохатися всього за кілька хвилин, а люди з карими очима можуть одночасно любити двох. З зеленими очима все інакше, людям із зеленими очима що б закохатися потрібно багато часу, іноді на це йдуть роки. Люди з усіма іншими кольорами можуть закохатися всього лише за годину.
  • Щоб виробити звичку нам в середньому для цього потрібно близько 66 днів. Чим складніше звичка, які ми хочемо придбати, тим довше часу нам потрібно. Так, тим, хто хотів призвичаїти звичку робити фізичні вправи, найчастіше було потрібно в 1,5 рази більше часу, щоб вона стала автоматичною, ніж тим, хто виробляв звичку їсти на обід фрукти. Навіть якщо ви пропустите день йди два, це не вплине на час набуття звички, але занадто багато пропущених днів поспіль може уповільнити процес.

ЩО МОЖЕ РОЗКАЗАТИ ПРО ЛЮДИНУ ЇЇ ОБЛИЧЧЯ

Про характер, нахили та навіть душевні якості людини багато чого можна дізнатися по його обличчю. Наші унікальні і неповторні риси обличчя містять в собі величезну кількість цінної інформації, яку можна "прочитати". 


Головне - освоїти мову. Скажімо - мова вух.
Ще з часів древніх китайців відомо, що вуха - це дзеркало душі.
Так, наприклад, красива форма вух вважається ознакою видатних душевних якостей. Те ж відноситься і до людей, у яких довжина вуха дорівнює довжині брів чи носа. А великі і тверді на дотик вуха свідчать про міцне здоров'я і обіцяють довге життя. Звідси, мабуть, варто зробити висновок, що вуха необхідно зміцнювати з самого дитинства. Ну і, нарешті, нічим не можемо вас втішити, якщо ваше Вухо розташоване нижче рівня очей. Це, на жаль, вважається ознакою посередності.
Не можливо обійти увагою таку видатну частину обличчя, як ніс. Довгий ніс - ознака вираженої індивідуальності. Згадайте хоча б класиків наших: що не класик - те, чи розумієте, з носом. А ось короткий ніс видає схильність до оптимізму і дружелюбності. Людина з коротким носом (особливо, якщо кінчик злегка підвішений) - розкріпачений і відкритий.
Людина з гарними очима завжди притягує до себе, її обличчя відрізняється виразністю. Блиск очей свідчить про енергетику, внутрішній потенціал, високої працездатності. "Застиглі" очі - ознака слабкості, печалі, часом навіть депресії, нездоров'я. Навпаки, "сяючі" очі - свідоцтво  творчості, іноді - філософських нахилів.
Вважається, що чим більші очі, тим вище емоційна сприйнятливість.


10 цікавих психологічних фактів про людину

1. Ті, хто спить 6-7 годин, менше схильні до ризику передчасної смерті, ніж ті, хто спить по 8 годин. Але у сплячих менше 5 годин ночами в три рази частіше виникають психічні проблеми, ніж у тих, хто спить по 8-9 годин.
2. Немає для людини кращого звуку, ніж його вимовлене ім'я. Перше, що треба запам'ятовувати при знайомстві - ім'я. Не посаду, не професію, а ім'я. Це основне правило установки хороших відносин.
3. Щоб швидко заснути треба лягти на спину, витягнутися, розслабити все тіло. Закрити очі і під закритими повіками закотити зіниці наверх. Це нормальний стан очей під час сну.
4. Коли за людьми спостерігають, вони ведуть себе краще. Досить було повісити фотографії очей в їдальні самообслуговування, щоб більша кількість людей стало прибирати за собою посуд.
5. Не всі ризики сприймаються однаково. Одна і та ж людина може безстрашно стрибати з парашутом, але боятися заперечити начальнику. Або дресирувати тигрів, але соромитися познайомитися з симпатичною жінкою
6. Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу вчені з  визнали читання, стверджуючи, що це заняття надає більш швидкий ефект на організм. Дивно, але цей спосіб багато краще прийому алкоголю, набагато ефективніше прогулянки, чаювання або прослуховування музики.
7. Іноді нерозділена любов переростає у справжню одержимість і навіть характеризується психічними розладами.
8. Вчені встановили, що чим « голосніше » і впевненіше ви говорите, тим більше у вас шансів отримати перемогу в дискусії.
9. Якщо людина намагається щось згадати, але при цьому продовжує дивитися вам в очі, будьте впевнені - вас обманюють.
10. Щасливішим є не той, у кого грошей багато, а той, у кого більше, ніж у сусіда.  Люди постійно порівнюють себе з сусідами.

ЩО ВІДОМО ПРО СОН? 



    


Ø Сни - це те, що не може пояснити офіційна наука, хоча і дуже старається.
Ø  Багато людей вірять в те, що сни можуть показати наше майбутнє.
Ø  Сон - це своєрідна символічна мова, якою наша підсвідомість спілкується з нашою свідомістю. Більшість снів, які ми бачимо, виражають ту або іншу емоцію.
Ø Людина забуває близько 90% всіх своїх сновидінь.
Ø Сліпі люди бачать сни. Правда, це характерно тільки для тих людей, хто втратив зір з тієї або іншої причини. Якщо людина народилася сліпою, то вона не зможе бачити звичайні сни, натомість їй сняться звукові або “запахові” сни. Люди з набутою сліпотою бачать сни, як і всі інші - і чорно-білі, і кольорові, всякі.
Ø Приблизно 12% людей бачать чорно-білі сни.
Ø У снах ми бачимо тільки тих людей, яких ми вже десь бачили. Мозок не “вигадує” нові персонажі. Всі люди, які сняться певній людині, хоч колись але таки цій людині зустрічалися. За все своє життя ми бачимо тисячі людей, які потім можуть наснитися.
Ø  Коли ми хропимо, сни не сняться.
Ø  Люди, які кинули курити, бачать набагато яскравіші сни, ніж курці.
Ø Сни є віддзеркаленням наших бажань - як свідомих, так і підсвідомих.
Ø Саме сни допомагають зберігати нашу нервову систему в порядку.
Ø Зовнішні чинники - сторонні звуки, запахи, дотики, температура кімнати, де ми спимо, або навіть жорстка подушка впливають на наші сни.
Ø Тіло людини “паралізовано”, коли вона спить. Наш мозок прагне відключити центри руху і фізичної активності, щоб не нашкодити самому собі, рухаючись уві сні.

Що таке щастя?




Про нього мріють всі, і кожен з нас розуміє його по-своєму. Але що ми дійсно знаємо про щастя?

Про нього говорять і пишуть з часів Античності. Але мислителі і вчені не можуть прийти до згоди, що це таке - щастя - і як його досягти. Його оголошували і головною метою, і сенсом існування, і шкідливою ілюзією, що заважає людині наблизитись до істини. Психологи почали серйозно вивчати щастя лише чверть століття тому. З тих пір різні дослідження злилися в рух позитивної психології. Так виникла наука про хороше життя, або, як її часто називають, наука про щастя. І тепер про благополуччя, задоволеність, радість життя можна говорити, спираючись на дані експериментів та перевірені факти. Багато з них змушують переглянути загальноприйняті уявлення ...
Немає нічого важчого, ніж визначити, що таке щастя. Одні з нас називають щастям короткостроковим, але дуже інтенсивним станом блаженства, інші - стабільне відчуття благополуччя, хтось говорить про нього як про володіння чимось важливим або про особливе відчуття, яке не залежить від того, чи є для нього об'єктивні підстави... Якщо, проте, визнавати щастям таке життя, яке ми вважаємо максимально задовільним та позитивним, то факти незаперечні: найбільш щасливі не ті, хто відчуває найгостріші переживання блаженства, а ті, у кого позитивне світовідчуття найбільш стабільне. Але об'єктивні "причини" для щастя виявляються не завжди. Професор Бременського університету (Німеччина) Урсула Штаудінгер називає це парадоксом суб'єктивного благополуччя : ми часто щасливі незважаючи на те, що для цього немає причин.
Навіть найщасливіші люди іноді сумують, а самі нещасні переживають чудові моменти. Щастя виникає не завдяки нам або обставинам, воно підкоряється лише своїй логіці, і можливо, тому ми схильні його недооцінювати.

Немає коментарів:

Дописати коментар